Lechia Gdańsk vs Ruch Chorzów – kulisy meczu

30 kolejka T-mobile Ekstraklasy Lechia Gdańsk vs Ruch Chorzów 2:0. Lechia po zwycięstwie nad Ruchem Chorzów w ostatnim meczu rundy zasadniczej zakwalifikowała się do czołowej ósemki.

To był najważniejszy mecz tej rundy dla Piotra Nowaka i jego podopiecznych. W przypadku zwycięstwa nad Ruchem Lechia miała pewne miejsce w czołowej ósemce ligi co było planem minimum przed sezonem. Mecz zaczął się rewelacyjnie dla gospodarzy już w 8 minucie podyktowany został karny. Do jedenastki podszedł doświadczony Sebastian Mila i pewnie pokonał bramkarza gości. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższył Flavio Paixao i cel jakim było zwycięstwo znacznie się przybliżył. Po przerwie Lechia kontrolowała przebieg meczu i po ostatnim gwizdku sędziego na stadionie zapanowała radość wśród fanów miejscowych.

Lechia Gdańsk Ruch Chorzów 2:0 (2:0)

Bramki: Sebastian Mila (8 -karny), Flavio Paixao (34) Żółte kartki: Rafał Janicki, Jakub Wawrzyniak. Sędzia: Szymon Marciniak (Płock) Widzów 19 368